Umiejętności zdobywane przez stomatologów są godne podziwu. Obok tradycyjnego leczenia ubytków muszą oni doskonale rozpoznawać choroby uzębienia, ocenić przyczynę ich powstania i zaproponować najskuteczniejszą metodę pozbycia się dolegliwości. W ramach stomatologii wyróżnia się wiele specjalizacji. Wartą uwagi jest chirurgia stomatologiczna, która zakłada operacyjne ingerowanie w jamę ustną i jej okolicę. Mowa przede wszystkim o popularnym zabiegu, jakim jest ekstrakcja zęba. Co warto wiedzieć na temat chirurgii?

Leczenie i usuwanie

Praca, jaką posiada chirurg stomatolog jest niezwykle wymagająca. Kierowani do niego pacjenci najczęściej zmagają się z nieuleczalnymi chorobami uzębienia i wymagają natychmiastowego ich usunięcia. Specjalnością chirurgów szczękowych jest usuwanie ósemek. To właśnie w przypadku tych zębów najczęściej dochodzi do nieprawidłowości w rozwoju. Są one uciskane przez pozostałe zęby lub ich wyrznięcie jest niezwykle problematyczne. Chirurgia szczękowa zakłada ich bezpieczne usunięcie, a także zabezpieczenie powstałej rany w trosce o bezpieczeństwo pacjenta.

Specjalistyczna wiedza

O ile chirurgiczne usuwanie ósemek nie wymaga od pacjenta udania się do innego specjalisty, to w przypadku ekstrakcji pozostałych zębów wymagana może być wizyta u protetyka. Często po usunięciu zęba w jamie ustnej pozostaje nieestetyczna dziura, którą może wypełnić implant zęba. Jego kształt, a także kolor szkliwa dostosowane są do zębów pacjenta, a sam implant stabilnie zamocowany zostaje w szczęce.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...