Udając się do stomatologa często nie doceniamy jego pracy, jaką musiał włożyć w zdobycie niezbędnej do wykonywania swojego zawodu wiedzy. Warto pamiętać, że obok podręcznikowych umiejętności regularnie należy orientować się w nowościach w branży i stosować zmiany przy wykonywaniu pewnych zabiegów. Właśnie ze względu na wszechstronność rynku dentyści decydują się na wybór specjalności dla siebie. Obok tradycyjnego uzupełniania ubytków możemy współpracować z wykwalifikowanymi specjalistami stomatologii.

Nie tylko leczenie zębów

Stomatologia specjalistyczna umożliwia pacjentom znalezienie rozwiązania przy ich dolegliwości. Endodoncja zajmuje się chorobami miazgi. Dzięki niej możliwe jest leczenie kanałowe zębów. Chirurgia stomatologiczna pozwala na bezpieczne usuwanie ósemek, przez co pacjent nie musi obawiać się o bolesne zabiegi, a przede wszystkim stany zapalne. Protetyka to ta dziedzina stomatologii, która leczy ubytki w uzębieniu. Protezy zębowe doceniane są zarówno przez starsze osoby, jak i młodych ludzi. Poszczególnych specjalizacji w obrębie stomatologii jest wiele, ponieważ dostosowane są one do potrzeb zgłaszanych przez pacjentów.

Wiele lat zdobywania wiedzy

Obok tradycyjnego ingerowania w zęby lub szczękę można mieć do czynienia także z innymi badaniami. Ortodoncja jest kolejną z dziedzin stomatologii i zajmuje się regulowaniem wad zgryzu. W jej ramach zakłada się aparat na zęby, który w zależności od potrzeb pacjenta ściąga, rozciąga lub prostuje zęby. Aparaty dedykowane są dzieciom i dorosłym.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...