Choroby uzębienia są niezwykle przykrą dolegliwością. Nie tylko towarzyszy im ból, lecz przede wszystkim często dochodzi do nieestetycznych efektów chorób. Mowa o pustych przestrzeniach w jamie ustnej po usunięciu zęba, czy nieprawidłowym rozwoju zgryzu. Na szczęście dla pacjentów dolegliwości te leczone są dzięki osiągnięciom stomatologii. W przypadku wad zgryzu to ortodonta decyduje, jaki aparat na zęby wybrać oraz jak zaprogramować jego działanie. Warto wiedzieć, że wady zgryzu można leczyć już od najmłodszych lat.

Jak zachęcić dziecko do leczenia zębów?

Problem z pacjentami w młodym wieku polega na ich niechęci do specjalistów. Aparat ortodontyczny przystosowany do dzieci jest przede wszystkim komfortowy. Pozwala na swobodne wyjmowanie go z jamy ustnej, a obok wygodnego noszenia proponuje interesujący dla pociechy kolor. Ruchomy aparat ortodontyczny wykonywany jest pod indywidualne zlecenie pacjenta i dostosowany jest do jego wady zgryzu. Zęby prostowane są poprzez regularne „nakręcanie” aparatu, które ma dawać oczekiwane efekty.

Możliwości dla dorosłych

Gdy mowa o ortodoncji dla dorosłych istnieje wiele więcej możliwości. Już na początku leczenia pacjent może wybrać, czy interesuje go aparat stały, ruchomy, a może aparat estetyczny. W przypadku aparatu stałego jest on montowany bezpośrednio przez ortodontę i do momentu zakończenia leczenia pozostaje na swoim miejscu. Pielęgnacja zębów jest wówczas nieco bardziej czasochłonna, jednakże dzięki zaleceniom specjalisty nie jest trudna do przeprowadzenia.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...